Projekts “Labbūtības ceļakarte skolā”
Rencēnu pamatskolā 1. semestrī noslēdzās projekts “Saliedēsimies kopā Rencēnu pamatskolā.”, kas tika īstenots ar Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras atbalstu, projekta “Labbūtības ceļakarte skolā” ietvaros. Projekta mērķis bija sniegt psihoemocionālo atbalstu skolas 7.-9.kl. jauniešiem un pilnveidot viņu savstarpējās komunikācijas un sadarbības prasmes.
Garīgā veselība ir svarīgs jauniešu resurss, lai viņi efektīvi iekļautos gan mācību, gan sabiedriskajā dzīvē. Sociāli emocionālā mācīšanās ir process, kurā skolēni izprot savas emocijas, mācās tās regulēt. Projekta ietvaros jaunieši mācījās gan teoriju, gan darbojās praktiski.
- Pēcpusdienā “Saliedēsimies kopā” 17 jaunieši klīniskās un veselības psiholoģes Artas Būmeisteres vadībā apguva teorētiskās zināšanas par mentālo veselību, sadarbojoties meklēja informāciju un izteica savus viedokļus par šo tēmu. Kā arī savās klasēs neformālā gaisotnē spēlēja dažādas saliedēšanās spēles.
- 28 skolēni ļoti aktīvi iesaistījās Grupu iepazīšanas, komunikācijas un sadarbības treniņos, ko vadīja āra dzīves apmācības centra “Pelēkais vilks” treneri.
- 7.kl. skolēniem bija iespēja izmantot “Dialoga apļa” metodi, lai mācītos par emociju pazīšanu, to vadību, par konfliktu risināšanas iespējām u.tml. Daži izteica vēlēšanos šādas nodarbības atkārtot. Ar projektā iegūto finansējumu vides spēle “Dialogu aplis’ tika iegādāta. Tas ļaus šo metodi izmantot atkārtoti un citās klašu grupās.
Skolēnu gūtās sajūtas, zināšanas un prasmes ļaus ilgtermiņā uzlabot savu mentālo veselību, iespējams, sniegt atbalstu vienaudžiem.
Dažas skolēnu atziņas:
- “ Projekts ''Labbūtības ceļakarte'' bija ļoti pamācošs un, manuprāt, interesants. Domāju, ka no tā daudz guvu ne tikai es, bet arī mani klases un skolas biedri.
Man ļoti patika, jo nodarbību laikā es iemācījos risināt mentālās veselības problēmas un uzzināju kur meklēt palīdzību.
Bija nodarbība ar lektori\psiholoģi. Viņa mums pasniedza prezentāciju par psihoemocionālo veselību. Otrā nodarbība bija ar ''Pelēkie vilki'', kur mēs mācījāmies strādāt grupās, spēlējām dažādas spēles.”
- “Bija ļoti forši. Viņa daudz stāstīja par dzīves situācijām, kas tiešām ir.”
- “Man patika tas, ka varēja daudz ko izrunāt, padalīties ar stāstiem un domāt, ko darīt visādās situācijās. Es ieteiktu, lai biežāk notiktu šāda veida pasākumi, jo ir jautri un interesanti’.
- “Bija sarunas bez strīdiem, spēles. Kādreiz var būt vēl tādi pasākumi”.
- “Bija interesanti. Sapratu kā tikt galā dažās situācijās bez kautiņa. Varēja divas klases vienlaikus, lai ir interesantāk.”
- “Man patika, ka visi varēja izteikt savas domas par visu ko. Man patika spēle uz paklāja. Varēja strādāt komandās. Bija forša pasniedzēja. Mēs runājām par lietām, kas notiek sadzīvē”.
“Tā bija laba laika pavadīšana. Man patika tas, ka īstajā vietā, īstajā laikā”.