Projekts "Pārmaiņas sākas ar Tevi!" ir noslēdzies
Aktivitāšu laikā projekta dalībnieki attīstīja savas uzņēmējspējas praktiskajās nodarbībās kopā ar Vitu Brakovsku, kā arī tiekoties ar vietējiem uzņēmējiem – Aigu Vosu, Ievu Sīmasoni, Aneti Ādamsoni, Kalvi Elstiņu un piedalījās dažādās meistarklasēs. Jaunieši apguva jaunas prasmes - mācījās cept picas ”Vīnkalnos”, bet Arnis Seņkāns palīdzēja iepazīt supošanas un vindserfinga pamatus.
Vērtīga pieredze bija projekta dalībnieku viesošanās Camphill ciematā “Rožkalni”, kur jaunieši “sniedza palīdzīgu roku” lauku darbos, iepazinās ar saimniecību un komunicēja ar ciemata iemītniekiem. “Nemaz nezināju, ka šādi jaunie cilvēki dzīvo mums tuvumā. Bija prieks satikties, palīdzēt, parunāties…”, “Sākumā bija mazliet bail (neomulīgi), jo šie cilvēki grib tuvu kontaktēties, daudz ko prasa un stāsta. Neesmu tā pieradis, bet beigās bija labi, sākām draudzēties…” - ļoti dažādas bija atziņas pēc tikšanās ar rožkalniešiem, tomēr galvenais mērķis tika sasniegts, jo skolas jaunieši saprot cilvēkus ar īpašām vajadzībām, novērtē integrēšanas nozīmi sabiedrībā.
Covid-19 pandēmijas laikā skolā bija attālināto mācību periodi, stingri epidemioloģiskie noteikumi, tāpēc iesaistīšanās aktivitātēs un komunikācija projekta laikā tika īpaši novērtēta. Skolēniem bija iespēja piedalīties praktiskajā runas mākslas / teātra nodarbībā, kuru vadīja Valmieras Drāmas teātra aktrise Elīna Vāne un vairākos komunikācijas treniņos kopā ar deju skolotāju - horeogrāfu Nauri Miķeli Gobu.
Projekts noteikti ir sasniedzis savu mērķi, skolēni ir guvuši jaunu pieredzi, kas ir palielinājusi motivāciju mācīties, apmeklēt dažādus pasākumus un piedalīties to organizēšanā.
Biedrība “VirziensA” vēlas pateikties visiem projekta “Pārmaiņas sākas ar Tevi!” dalībniekiem par aktīvu iesaisīšanos, nodarbību vadītājiem par atsaucību un meistarību, “Rožkalnu” saimei, kā arī personīgi -Sarmītei Dukulei, Velgai Dambītei, Indrai Gobai, Daigai Kīnai, Dinai Oliņai, Aivaram Bērziņam, Lienei Dembovskai. Paldies!
Projekts tapis Eiropas Sociālā fonda projekta "PuMPuRS" Nr. 8.3.4.0/16/1/001 ietvaros